Bakan Nebati yabancı yatırımcılara seslendi

Türkiye'nin merkezi konumundan faydalanın

Nebati, Avrupalı olduğu kadar Asyalı yükselen bir güç olan Türkiye'nin merkezi konumunun, her iki coğrafya ile ilişkilerinde geniş bir alanda iş birliği imkanları sunduğunu belirterek yatırımcılara "Bu imkanlardan faydalanacağınıza inanıyorum" dedi.
Nebati, burada yaptığı konuşmada, küresel ekonomik büyüme yavaşlarken, enflasyonun tarihi yüksek seviyelerde seyrettiğini söyledi. Finansal koşulların sıkılaştığını ve emtia fiyatlarındaki yukarı yönlü baskının devam ettiğini dile getiren Nebati, son dönemde küresel büyümeye ilişkin beklentilerin sürekli aşağı yönlü güncellendiğini bildirdi. Nebati, petrol ve doğal gaz arzında yaşanan sıkıntıların enerji fiyatlarını yukarı yönlü etkilediğini, artan enerji fiyatlarının küresel düzeyde hane halkının satın alma gücünü azalttığını, Avrupa'da birçok şirketin üretimini azaltmasına ya da tamamen durdurmasına yol açtığını anlattı.
kaynak: aa
Eko Analiz Solhan HaberEkip Analiz Magazin Analiz

1 Yorumlar

  1. Nebati, Avrupalı olduğu kadar Asyalı yükselen bir güç olan Türkiye'nin merkezi konumunun, her iki coğrafya ile ilişkilerinde geniş bir alanda iş birliği imkanları sunduğunu belirterek yatırımcılara "Bu imkanlardan faydalanacağınıza inanıyorum" dedi.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski