Kripto Piyasasında Büyük Kavga

Kripto Piyasası Birbirine Girdi

Kripto piyasasında yaşanan sert düşüşler ve dalgalı fiyatlar nedeniyle eskisi kadar kolay kâr edemeyen yatırımcıların daha yüksek kazançlar elde etmek için kaldıraçlı işlem yapan yatırımcıları hedef aldığı belirtiliyor.
Kripto Piyasasında Büyük Kavga
Kripto Piyasa
Kripto para fiyatları sert şekilde düşerken, profesyonel yatırımcılar eskisi kadar kolay kâr elde edilemeyen piyasada kazançlarını artırmak için birbirlerini hedef almaya başladılar.
Sushi De-Fi Borsasında Omakase anonim ismiyle bilinen bir kullanıcı verdiği röportajda birçok köpek balığı yatırımcının işlemleri kayıt altına alan blok zincirleri araştırarak özellikle yüksek kaldıraçla oynayan diğer yatırımcılar hakkında bilgi edinmeye çalıştığına dikkat çekti.
Sonrasında “köpek balıkları” bu yatırımcıları, insanların birbirinden aracı kurumlar olmadan borç aldıkları De-Fi sistemlerinde oldukça yaygın olan likidasyona (varlıklarının değerini sıfıra indirme) zorlayarak “likidasyon bonusu” elde ettikleri belirtiliyor.
Nansen blok zincir analitik firmasına göre benzer stratejilerden biri olan köpek balığı yatırımcıların merkeziyetsiz borsalar ve merkezi borsalar arasındaki farkla fiyat arbitrajı üzerinden para kazanması TerraUSD sabitkoinin çökmesine neden olmuştu.
Geçtiğimiz günlerde kripto borsası Celsius Network'te yaşanan sorunlar da arbitraj işlemleri nedeniyle daha kötü bir hal almıştı.
kaynak: blomberg ht

2 Yorumlar

  1. Sonrasında “köpek balıkları” bu yatırımcıları, insanların birbirinden aracı kurumlar olmadan borç aldıkları De-Fi sistemlerinde oldukça yaygın olan likidasyona (varlıklarının değerini sıfıra indirme) zorlayarak “likidasyon bonusu” elde ettikleri belirtiliyor.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kripto para fiyatları sert şekilde düşerken, profesyonel yatırımcılar eskisi kadar kolay kâr elde edilemeyen piyasada kazançlarını artırmak için birbirlerini hedef almaya başladılar.

      Sil
Daha yeni Daha eski